Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Parohia Ortodoxă "Sf. Calinic de la Cernica și Sf. Willibald din Eichstätt" Ingolstadt, Germania

6 M Sfântul și dreptul Iov - Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00, Spovedanie
8 V Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan -  Sfântul Maslu ora 18:00
10 D Duminica a IV-a după Paști (Vindecarea slăbănogului de la Vitezda) Sf. Ap. Simon Zilotul - Sfânta Liturghie ora 10:30
13 M Înjumătățirea Cincizecimii; Sf. Mc. Glicheria, Sf. Serghie Mărturisitorul -  Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00, Spovedanie
17 D Duminica a V-a după Paști (a Samarinencei) Sf. Ap. Andronic și soția sa, Iunia; Sf. Cuv. Nectarie și Teofan -  Sfânta Liturghie ora 10:30
20 M Odovania Înjumătățirii Cincizecimii, Sf. Mc. Talaleu, Sf. Cuv. Talasie, Sf. Lidia din Filipi -  Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00, Spovedanie
21 J †) Sfinții Mari Împărați și întocmai cu Apostolii Constantin și mama sa, Elena -  Sfânta Liturghie ora 10:30
23 S Sf. Ier. Mihail Mărturisitorul, episcopul Sinadei; Sf. Mironosiță Maria lui Cleopa -  Școală Parohială ora 11:00
24 D Duminica a VI-a după Paști (Vindecarea orbului din naștere) Sf. Cuv. Simeon cel din Muntele Minunat -  Sfânta Liturghie ora 10:30
27 M Odovania praznicului Învierii Domnului; Sf. Mc. Iuliu Veteranul; Sf. Mărt. Ioan Rusul  - Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00, Spovedanie
28 J (†) Înălțarea Domnului (Ziua Eroilor) - Sfânta Liturghie ora 10:30
30 S Sf. Cuv. Isaachie Mărturisitorul și Varlaam - Sfânta Liturghie ora 09:00, Neuburg, Spovedanie
31 D Duminica a VII-a după Paști (a Sf. Părinți de la Sinodul I Ecumenic), Sf. Mc. Ermie, Eusebiu și Haralambie -  Sfânta Liturghie ora 10:30

Donații pentru construcția bisericii

Până acum s-a strâns pentru construcția bisericii suma de:
14.200 euro

Programul slujbelor

2 D Paraclisul Maicii Domnului și Sfânta Liturghie ora 09:30
6 J (†) Schimbarea la Față a Domnului - Sfânta Liturghie ora 08:30 Spovedanie
9 D Paraclisul Maicii Domnului și Sfânta Liturghie ora 09:30
12 M Sf. Mc. Fotie și Anichit Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie; Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00, Cateheză
14 V Prohodul Maicii Domnului 19:00
15 S (†) Adormirea Maicii Domnului - Paraclisul Maicii Domnului, Sfânta Liturghie, ora 09:30
16 D †) Sf. Martiri Brâncoveni - Acatistul Sfinților Brâncoveni și Sfânta Liturghie ora 09:30
23 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
29 S (†) Tăierea capului Sf. Proroc Ioan Botezătorul (Post) Acatistul Sfântului Ioan Botezătorul și Sfânta Liturghie ora 09:00
30 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30