Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Parohia Ortodoxă Română "Sf. Calinic de la Cernica și Sf. Willibald din Eichstätt" Ingolstadt, Germania

1 M (†) Tăierea împrejur cea după trup a Domnului; †) Sf. Ier. Vasile cel Mare, arhiepiscopul Cezareei Capadociei, și mama sa, Sf. Emilia (Anul Nou, Tedeum) Acatistul Mântuitorului, Sfânta Liturghie și Tedeum ora 09:30
3 V Sf. Proroc Maleahi; Sf. Mc. Gordie Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie
5 D Duminica dinaintea Botezului Domnului, Sf. Mc. Teopempt și Teonas; Sf. Cuv. Sinclitichia (Ajunul Botezului Domnului. Post) Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
6 L (†) Botezul Domnului (Boboteaza - Dumnezeiasca Arătare) Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
7 M † Soborul Sf. Proroc Ioan Botezătorul Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
8 M Sf. Cuv. Gheorghe Hozevitul; Sf. Cuv. Domnica Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00; Spovedani
10 V Sf. Ier. Grigorie, episcopul Nyssei; †) Sf. Cuv. Antipa de la Calapodești; Sf. Ier. Dometian, episcopul Melitinei Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie
12 D Duminica după Botezul Domnului (Începutul propovăduirii Domnului) Sf. Mc. Tatiana diaconița și Eutasia Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
17 V †) Sf. Cuv. Antonie cel Mare; Sf. Cuv. Antonie cel Nou din Veria Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie
19 D Duminica a XXIX-a după Cincizecime (Pilda celor 10 leproși) Sf. Cuv. Macarie cel Mare și Macarie Alexandrinul; Sf. Ier. Marcu, mitropolitul Efesului; Sf. Mc. Eufrasia Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30 Cerc biblic ora 15:00
25 S †) Sf. Ier. Grigorie Teologul, arhiepiscopul Constantinopolului; Sf. Ier. Bretanion, episcopul Tomisului Sfânta Liturghie ora 08:30, Neuburg, Școală Parohială ora 11:00
26 D Duminica a XXXII-a după Cincizecime (a lui Zaheu) Sf. Ier. Iosif cel Milostiv, mitropolitul Moldovei, Sf. Cuv. Xenofont, Maria, Arcadie și Ioan Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30

 

Programul slujbelor

1 M (†) Tăierea împrejur cea după trup a Domnului; †) Sf. Ier. Vasile cel Mare, Acatistul Mântuitorului, Sfânta Liturghie și Tedeum ora 09:30
3 V Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie
5 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
6 L (†) Botezul Domnului - Boboteaza - Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
7 M † Soborul Sf. Proroc Ioan Botezătorul Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
8 M Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00; Spovedanie
10 V Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie
12 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
17 V Sfântul Maslu ora 18:00, Spovedanie 
19 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30 Cerc biblic ora 15:00
25 S Sfânta Liturghie ora 09:00, Neuburg, Școală Parohială ora 11:00
26 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30

Donații pentru construcția bisericii

Până acum s-a strâns pentru construcția bisericii suma de:

11.800 euro

Pentru detalii accesați:
Donații pentru construcția bisericii