Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Parohia Ortodoxă "Sf. Calinic de la Cernica și Sf. Willibald din Eichstätt" Ingolstadt, Germania

2 M Sf. Mc. Mamant, Sf. Ier. Ioan Postitorul, patriarhul Constantinopolului - Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
4 V Sf. Sfințit Mc. Vavila, episcopul Antiohiei, Sf. Proroc Moise, Sf. Mc. Petroniu - Sfântul Maslu ora 18:00
6 D Duminica a XIII-a după Cincizecime (Pilda lucrătorilor răi) Pomenirea minunii din Colose a Sf. Arhanghel Mihail, Sf. Mc. Eudoxie - Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
8 M (†) Nașterea Maicii Domnului - Paraclisul Maicii Domnului și Sfânta Liturghie ora 08:30
9 M Sf. Și Drepții dumnezeiești Părinți Ioachim și Ana, †) Sf. Cuv. Chiriac de la Tazlău, †) Sf. Cuv. Onufrie de la Vorona, Sf. Părinți de la Sinodul al III-lea Ecumenic - Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
11 V Sf. Cuv. Teodora din Alexandria, Sf. Cuv. Eufrosin bucătarul - Sfântul Maslu ora 18:00
13 D Duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci (Convorbirea lui Iisus cu Nicodim) Înainte-prăznuirea Înălțării Sfintei Cruci, † Târnosirea bisericii Învierii din Ierusalim, Sf. Sfințit Mc. Corneliu Sutașul și Ciprian, episcopul Cartaginei, †) Sf. Cuv. Ioan de la Prislop, Sf. Mc. din Dobrogea: Macrobie, Gordian, Ilie, Zotic, Lucian și Valerian - Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
14 L (†) Înălțărea Sfintei Cruci (Post) - Acatistul Sfintei Cruci și Sfânta Liturghie ora 08:30, Spovedanie
16 M Sf. Mare Mc. Eufimia, Sf. Mc. Melitina și Ludmila - Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
18 V Sf. Ier. Eumenie, episcopul Gortinei, Sf. Mc. Ariadna - Sfântul Maslu ora 18:00
19 S Sf. Mc. Trofim, Savatie și Dorimedont - Școală Parohială ora 10:30
20 D Duminica după Înălțării Sfintei Cruci (Luarea crucii și urmarea lui Hristos) Sf. Mari Mc. Eustatie și soția sa, Teopista, cu cei doi fii ai lor: Agapie și Teopist Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
23 M Zămislirea Sf. Proroc Ioan Botezătorul, Sf. Cuv. Xantipa și Polixenia - Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
25 V Sf. Cuv. Eufrosina, Sf. Cuv. Pafnutie Egipteanul, Sf. Cuv. Serghie de la Radonej Sfântul Maslu ora 18:00
26 S †) Mutarea Sf. Ap. Și Evanghelist Ioan, †) Sf. Voievod Neagoe Basarab, Dreptul Ghedeon - Sfânta Liturghie ora 09:00, Spovedanie, Neuburg
27 D Duminica a XVIII-a după Cincizecime (Pescuirea minunată) †) Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul, mitropolitul Țării Românești, Sf. Mc. Calistrat și Epiharia Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
30 M Sf. Ier. Grigorie Luminătorl, arhiepiscopul Armeniei, Sf. Mc. Ripsimia și Gaiani - Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00

Donații pentru construcția bisericii

Până acum s-a strâns pentru construcția bisericii suma de:
14.600 euro

Programul slujbelor

2 M Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
4 V Sfântul Maslu ora 18:00
6 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
8 M (†) Nașterea Maicii Domnului - Paraclisul Maicii Domnului și Sfânta Liturghie ora 08:30
9 M Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
11 V Sfântul Maslu ora 18:00
13 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
14 L (†) Înălțărea Sfintei Cruci (Post) - Acatistul Sfintei Cruci și Sfânta Liturghie ora 08:30, Spovedanie
16 M Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
18 V Sfântul Maslu ora 18:00
19 S Școală Parohială ora 10:30
20 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
23 M Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00
25 V Sfântul Maslu ora 18:00
26 S Sfânta Liturghie ora 09:00, Spovedanie, Neuburg
27 D Acatistul Mântuitorului și Sfânta Liturghie ora 09:30
30 M Sfânta Liturghie ora 07:00, Spovedanie, Acatistul Sfântului Calinic ora 18:00