Die Rumänisch-Orthodoxe Kirchengemeinde 
”Hl. Calinic und Hl. Willibald” Ingolstadt

Pe lângă celelalte activități educativ-recreative desfășurate de Școala Parohială din parohia noastră, ne-am decis ca la cererea mai multor părinți și copii să inițiem întâlniri tematice de pictură. Luna aceasta pentru început vom avea ca îndrumătoare pe maica Marina Muntean. Maica Marina este egumena Mănăstirii Sfinții Martiri Brâncoveni din Mitropolia noastră și este atestată de Patriarhia Română ca pictor iconar având ucenici români şi germani.

Sâmbătă 18 februarie începând cu ora 10:00 vom săvărși Sfânta Liturghie pentru copii, urmată de întâlnirea atelierului de pictură a icoanelor pe sticlă. Numărul locurilor este limitat, înscrierea se poate face prin email la adresa: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.până cel târziu în data de 15.02.2017.

Programul slujbelor

3 D Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 11:00
10 D Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 11:00
14 J Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 09:30
15 V Sfântul Maslu ora 19:00; Spovedanie
17 D Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 11:00
24 D Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 11:00
27 M Acatistul Sf. Calinic ora 19:00; Spovedanie
29 V Sfântul Maslu ora 19:00; Spovedanie
30 S Ceasurile și Sfânta Liturghie ora 09:30 Neuburg